
owa. W pierwszym przypadku terapeuta może oferować klientowi pełne skupienie i całkowite zaangażowanie. Na terapii grupowej nie jest to możliwe w tak dużym stopniu. Jednak pracując regularnie w grupie, klient ma możliwość wchodzenia w różne relacje z innymi ludźmi i uzdrawiania ich.
Każdy z nas ma od czasu
Każdy z nas ma od czasu do czasu swoje własne problemy. Czasami są to problemy natury zawodowej, innym razem związane są z naszą rodziną, partnerem lub przyjaciółmi, z którymi utrzymujemy kontakt.
Niestety coraz częściej problemy te mają również podłoże psychiczne. Nie dziwi więc, że coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na cotygodniowe wizyty u psychologa lub terapeuty.
Rozwiązania i porady takie jak psychoterapia czy też terapia grupowa stają się coraz częściej jedynym wyjściem dla osób, które muszą zmagać się z depresją.
To prawda - bez niego ani
Coraz więcej w ostatnich latach słyszy się o tym, jak ważne jest zdrowie psychiczne człowieka. To prawda - bez niego ani rusz! Jeśli czujemy się przytłoczeni codziennością, aktualnymi wydarzeniami i lękamy się o przyszłość, możemy w krótkim czasie nabawić się depresji. Wówczas ratunkiem będzie dla nas psychoterapia i odpowiednio dobrane przez terapeutę leki. W skrajnych przypadkach okazać się może konieczna terapia grupowa, dzięki której uzmysłowimy sobie, że nie jesteśmy sami i mamy wsparcie w innych.
Czym jest psychoterapia?
Psychoterapia jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych. Terapia grupowa jest wyjątkowo skuteczna, ponieważ umożliwia nawiązanie kontaktów z innymi osobami, które mają podobne problemy. Nigdy nie można bagatelizować problemów psychicznych, ponieważ mogą doprowadzić nawet do śmierci. Prawidłowo przeprowadzona psychoterapia pozwala pacjentowi zajrzeć wgłąb siebie i zrozumieć w czym leży problem. Oczywiście efekty dają tylko regularne spotkania, które często łączy się z właściwą terapią farmakologiczną.